בית המשפט אסר על טראמפ לחסום שיחות ברשת ציבורית

יום ד', 10 ביולי 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
הנשיא דונלד טראמפ יצטרך "לפטר" את אופציית חסום/בלוק בטוויטר. בית משפט פדרלי קבע כי מנהיג ארה"ב לא יכול לחסום משתמשים ברשת החברתית, כי זה פורום ציבורי.
 
ההחלטה פה אחד על ידי בית המשפט לערעורים של ארה"ב  מאשרת את פסק הדין של בית המשפט המחוזי של ארה"ב עבור מחוז הדרום של ניו יורק בשנת 2018 לאחר שטראמפ נתבע על חסימת משתמשים בשנה הקודמת.
 
"התיקון הראשון אינו מאפשר לפקיד ציבור המפעיל חשבון מדיה חברתית לכל מטרה רשמית, להוציא אנשים מדו-שיח מקוון פתוח, משום שהם הביעו דעות שאיתן הפקיד אינו מסכים", כתב השופט ברינגטון ד 'פארקר.
 
בשנת 2017  הוצג  התיקון הקיים בחוקה האמריקאית באוניברסיטת קולומביה. הארגון אמר כי חסימת משתמשים "מטילה הגבלה בלתי חוקתית על השתתפותם בפורום ציבורי ייעודי".
 
"פרסומים בתקשורת החברתית של פקידי ציבור מהווים כיום את אחד הפורומים החשובים ביותר לדיון במדיניות הממשלה", אמר ג'מיל ג'אפר, מנכ"ל מכון Knight. "החלטת החסימה של הנשיא עלולה לקבוע כי אנשים לא ייכללו בפורומים אלה רק בגלל השקפותיהם. ההחלטה עתה תסייע להבטיח את שלמותם וחיוניותם של המרחבים הדיגיטליים החשובים יותר ויותר לדמוקרטיה שלנו ".
 
משרד המשפטים, שייצג את טראמפ בערעור, אומר עם זאת שהפעולה של חסימת משתמשים על דברי בלע בחשבון אישי אינה בלתי חוקתית.