מקורבנות הקורונה - בוטלה תערוכת הלוגיסטיקה הגדולה בעולם

יום ה', 12 במרץ 2020

מקורבנות הקורונה: בוטלה תערוכת  טכנולוגיה מתקדמת בלוגיסטיקה . LogiMAT 2020.

אך למרות שתערוכת LogiMAT 2020 לא התקיימה בפועל - הוענקו במסגרתה שלושה פרסי הצטיינות בתחומי הלוגיסטיקה המתקדמת 
 
הובהר כי תערוכת LogiMAT 2020 אמנם לא תתקיים אבל  זה לא מונע מהנהלת התערוכה להפעיל את צוות השופטים המקצועיים שלה ולהעניק שלושה ציוני הצטיינות לספקים מרכזים בענפי הלוגיסטיקה.
 
וכך הוכרזו בשטוטגרט בשידור חי ובהודעות לכלי התקשורת המקצועיים (כולל ל"שרשרת האספקה" בישראל) שלושת הזוכים בפרס היוקרתי BEST PRODUCT.
בהודעה רשמית של מארגני היריד המרכזי הזה נאמר:
"למרות העובדה שאולמות היריד נותרים ריקים כיום, אין סיבה שאנחנו כמארגנים לא נכריז  רשמית על שלושת הזוכים. 
 
הפרס מוענק בשלוש קטגוריות מרכזיות:
- טכנולוגיות לאיסוף, שינוע, הרמה ואחסון
- תוכנה, תקשורת, וחדשנות IT
- טכנולוגיית זיהוי, אריזה וטעינה, אבטחת עומסים
 
חבר מושבעים עצמאי של חוקרים ועיתונאים סקר בסך הכל 115 הגשות ובחר בשלושה זוכים העומדים במלואם במבחן בשם LogiMAT BEST PRODUCT 
הדירוגים נקבעו לפי קריטריוני הפרסים: יצרנים/ספקים המשפרים את הפרודוקטיביות, מקטינים עלויות ומייעלים את תהליכי הפעילות. החברות באמצעות מוצריהן, עוזרות להפוך תהליכים ליציבים יותר ועם זאת גמישים בהסתגלות לשינויים. על ידי שיפור היעילות, הם בסופו של דבר מגדילים את הפריון של ענף הלוגיסטיקה.
 
בסיכום ההודעה על ביטול התערוכה השנה נאמר על ידי נשיא חבר השופטים ד"ר יוהנס פוטנר, יו"ר המכון לטיפול בחומרים, זרימת חומרים, ולוגיסטיקה באוניברסיטה הטכנית של מינכן:
"צו מניעה רשמי חייב את ביטולו של LogiMAT 2020. אנו מצרים על התפתחות זו, אשר מחייבת ביטול אינספור אירועים גדולים, פוגעת קשה בשרשראות האספקה העולמיות ופוגעת אנושות בכלכלה. כנשיא חבר השופטים של LogiMAT BEST PRODUCT, אני מצטער עוד יותר על כך שאני לא יכול להיות בעצמי בשטוטגרט כדי לכבד את הזוכים, שכוללים שני סטארטאפים מרגשים. אבל זה בשום דרך לא גורע מההישגים הבולטים שלגביהם הם מקבלים את הפרס היוקרתי הזה בקטגוריות שלהם,".
ומציין גם מנהל התערוכה של LogiMAT, מייקל רוטי, מארגן אירועים רבים ובהם EUROEXPO Messe und Kongress- GmbH:
"אנו ניתן את הפרס של LogiMAT BEST PRODUCT ונציג את המדליות והתעודות באופן אישי במועד מאוחר יותר במסגרת מתאימה".  
 
ואלה הזוכים:
בקטגוריה "טכנולוגיית איסוף, העברה, הרמה ואחסון הזמנה", הפרס מוענק לסטארט-אפ Wiferion GmbH על מערכת הטעינה המהירה האינדוקטיבית etaLINK 12000. זהו פתרון חוסך אנרגיה עם מערכת טעינת הסוללות האלחוטית הראשונה בעולם עם 12 קילוואט של טעינה ויעילות של 93%.
 etaLINK 12000 מאפשרת "טעינה בתהליך" של סוללות ליתיום-יון ברכבים מונחים אוטומטיים, מלגזות ורובוטים ניידים. זה מאפשר שילוב גמיש של תהליכי טעינה בתהליכי העבודה האינטרלוגיסטיים. 
 
בקטגוריית "תוכנה, תקשורת, IT", הפרס מוענק לסטארט-אפ MotionMiners GmbH עבור מודיעין תהליכים ידניים (MPI), פתרון AI ראשון מסוגו המאפשר ניתוח אוטומטי ואנונימי של תהליכי עבודה ידניים. . MPI מאפשר לבצע ניתוחים אוטומטיים של תהליכים שכיום הם נעשים באמצעות לוחות ושעוני עצירה. עובדים לובשים שלושה חיישנים לתיעוד פעילויותיהם השונות ומשתמשים במשואות כדי לקבוע מיקומים. לאחר שלב מדידה של שבועיים, הנתונים מנותחים באמצעות בינה מלאכותית מתמחה במיוחד. זה מאפשר ניתוח יעיל של זמני הליכה ועבודה.
MPI מאפשר ניתוח הוליסטי ומיטוב יעילות התהליך וכך לזהות סיכונים ארגונומיים בייצור ולוגיסטיקה. 
 
בקטגוריה "טכנולוגיית זיהוי, אריזה וטעינה, אבטחת עומסים", הפרס מוענק ל- Kern AG על פתרון ה- PackOnTime 2box שלה לחבילות בהתאמה אישית. מערכת האריזה מרובת הפורמטים היא עיצוב חכם "שנעשה בזמן" תוך שימוש בקרטון גלי מקומי וממוחזר ומבטלת את הצורך בחומרי מילוי נוספים. סורק תלת ממד מודד את כל סוגי ההזמנות של פריטים ומכניס את התוכן לאריזה בהתאמה אישית. הקופסה מיוצרת לפי דרישה במידות המדויקות הנדרשות, לאחר מכן פריטי ההזמנה מוזנים אוטומטית לתיבה ונארזים.