אלופי הבדיקות של ישראל

יום ג', 9 ביולי 2019
 
גמר תחרות הבדיקות הישראלית - ISTC נערך לאחרונה בפעם השלישית על ידי ITCB® - העמותה הישראלית להסמכת בודקים, בשיתוף עם ג'ון ברייס הדרכה – זרוע ההדרכה של חברת מטריקס, מטריקס בדיקות ואוטומציה ובחסות נוספת של Testing Days Agile ו- Inflectra . באירוע הענקת הפרסים הוכרזו "אלופי הבדיקות של ישראל".
 
בחודש אפריל התקיים שלב המוקדמות שבו השתתפו 17 קבוצות. הגמר נערך במסגרת כנס
 QA Geek Week 2019 אשר ערכה ג'ון ברייס הדרכה בשיתוף מטריקס בדיקות ואוטומציה - matrix Testing & Automation. 
בשלב הגמר השתתפו 8 מתחרים, בהם הבודקים הטובים ביותר, אשר הגיעו למקומות הראשונים במוקדמות. 
 
התחרות מיועדת לבודקים מנוסים וגם לאלו החדשים בתחום, המשוגעים לדבר, אשר אוהבים אתגרים ונהנים לבצע בדיקות. במסגרת התחרות התבקשו המתמודדים לבדוק מוצרים של חברות Gamitee ו-HomeDiet בתנאים קיצוניים ובזמן מוגבל.
 
במהלך התחרות נדרשים המשתתפים לזהות באגים, לדווח עליהם באופן ברור המאפשר תיקון, לערוך בדיקות לא פונקציונליות לפי הצורך ולסיום גם להגיש דו"ח סיכום מצב המוצר אשר יהווה ערך נוסף לחברת המוצר מבחינת שחרור הגרסה.  
 
צוות השופטים כלל מנהלי בדיקות בכירים המייצגים את חברות ה-IT וההייטק המובילות בישראל. 
 
במקום ראשון זכו: קובי צם מחברת תן ביס וסיגל שעשוע מחברת חשבונית ירוקה
במקום השני זכו: מיכל ראמי וניצן שוקר מחברת Mmuze
במקום השלישי זכו: סופי דנילוב ואיתמר משה מחברת Puzzle Projects
.
מוטי חדד, מנהל ג'ון ברייס הדרכה: "שמחנו להוביל יחד עם עמותתITCB®   את תחרות הבדיקות הישראלית זו השנה השלישית ברציפות. התחרות מהווה את אתגר הבדיקות האולטימטיבי, המעודד מצוינות, התמדה ודבקות במטרה. הצוותים מצאו סה"כ כ-340 תקלות בסבב המוקדמות וכ-70 תקלות בסבב הגמר. חברות Gamitee  ו-HomeDiet  שאת מוצריהן בדקו המתמודדים, הביעו שביעות רצון רבה מהרמה המקצועית של הבודקים ומהערך שקיבלו מהתחרות. אני בטוח שהתחרות היתה חווייתית עבור המשתתפים, מאחר וזוהי הזדמנות יחידה מסוגה עבורם לבחון את כישורי הבדיקה שלהם בתנאים קיצוניים ומאתגרים במיוחד".