רובוטיים משולבים באולימפיאדת טוקיו

יום ש', 24 ביולי 2021
 
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
 
הוועדה המארגנת של טוקיו למשחקים האולימפיים והפראלימפיים (טוקיו 2021) חשפה ארבעה רובוטים עתידניים חדשים אשר יופעלו מיידית כדי לסייע לצופים, ספורטאים ופקידים במקומות תחרות ולהעביר קול, תמונות ומשוב פיזי מהמקומות לאלה שצופים מרחוק.
 
פרויקט הרובוט בטוקיו 2021 מטרתו להבטיח כי משחקי טוקיו 2021 יהיו החדשניים ביותר אי פעם, כאשר הרובוטים החדשים צפויים לספק לאוהדים המבקרים ולצופים מרחוק חוויה שלא סביר שישכחו.
 
פרויקט הרובוט יסייע במימוש אחד מחזונות הליבה של טוקיו 2020 - "אחדות במגוון" - במטרה לטפח סביבה מסבירת פנים לכל הספורטאים והמבקרים, ולאלה שאינם יכולים להגיע למקומות שרוצים לחוות את המשחקים מרחוק במקומות אחרים ביפן.
 
הדגמים החדשים כוללים רובוטים מסוג קמע של טוקיו 2020 - Miraitowa ו- Someity - שפותחו על ידי תאגיד טויוטה מוטור, מומחה בענף בתחום טכנולוגיית הרובוטים המספק תמיכה לפרויקט.
 
רובוטים מסוג קמע מסוג טוקיו 2020 יקבלו את פניהם של ספורטאים ואורחים במקומות המשחקים ובמקומות אחרים הקשורים למשחקים עם תנועות דמויי אנוש, כמו לחיצת ידיים ונופפים, ועם מגוון הבעות פנים.
 
מצלמות המותקנות על מצחי הרובוטים יאפשרו להם לזהות מתי אנשים נמצאים בקרבת מקום ולהגיב אליהם. טוקיו 2021 וטויוטה דנים בנוסף במספר דרכים של רובוטים לשימושים שונים כולל גם כדי  להקל על הילדים להתנסות במשחקים ולהפוך את החוויה הזו למהנה יותר.