גידול באיומים על רקע הפצת חיסוני הקורונה,

יום א', 20 בדצמבר 2020
 
על רקע המתקפה הגדולה על אתרי הממשל האמריקאי כנראה על ידי האקרים רוסים - גוברת הדאגה מפני מתקפות ההאקרים. תחזיות פורסקאוט ל-2021 – גידול באיומים על רקע הפצת חיסוני הקורונה, המשך עבודה מהבית ואימוץ 5G
 
 
1. ב-2020 ראינו כיצד המגיפה גבתה מחיר ממערכות שרשרת האספקה, שאותגרו אף הצליחה בדרך כלל לעמוד במשימות.
אנו צופים כי שנת 2021 תביא עימה גל של השקעות חדשות בטכנולוגיות אוטומציה. כהשפעה משנית של שרשרת אספקה אוטומטית יותר, ארגונים יצטרכו לחשוב על הדרך בה הם מייצרים אוטומציה באבטחת הסייבר כדי להבטיח כי מערכות חדשות ישארו מוגנות. ייתכן שזהו עדיין לא גורם מכריע בתהליך הבחירה של טכנולוגיות אוטומציה, אבל אבטחת סייבר תצטרך להוות גורם חשוב באסטרטגיית האוטומציה של ארגונים בכל תעשייה.
 
הצורך לאמץ אסטרטגיות אבטחת סייבר עבור מערכות שרשרת אספקה יגיע לצומת דרכים קריטית כבר עכשיו ועמוק אל תוך 2021, בעקבות התחלת ההפצה של חיסוני COVID-19 - תהליך שידרוש טיפול יעיל ובטוח בחיסונים משלב המפעל, דרך שינוע החיסונים, נקודות הפצה ושירותי בריאות.
 
2. ב-2020, נחשפו חולשות במערכי TCP/IP, אשר נמצאים בשימוש נרחב בתוכנה וחומרה המשמשות מכשירי IoT, IT ו-OT. חולשות אלה הן בעלות היקפים נרחבים במיוחד, כאשר פגם אחד יכול לחשוף מכשירים רבים של יצרנים רבים, ולערער את יסודות האבטחה עליהם בנויים מיליוני מכשירים מרושתים ברחבי העולם.
 
ב-2021 נראה לפחות התקפה אחת שממנפת סוג חדש זה של חולשות, אשר תמחיש את הצורך בויזיביליות מוגברת לרכיבים שפועלים בכל מכשיר מרושת בארגון. היא גם תבהיר את הצורך באסטרטגיה למזעור סיכונים אל מול המספר הגובר של מכשירים פגיעים.
 
3. ככל שהטכנולוגיה מתבגרת, מכשירי 5G יאומצו בהדרגה לרוחב ארגונים בכל תעשייה. בעוד 5G מוצג לרוב בזכות היתרונות שלו ליישומים צרכניים, כגון מהירויות גלישה גדולות יותר במכשיר הנייד, מאפיינים רבים של 5G מבטיחים שיפורים טכנולוגיים משמעותיים דווקא עבור רשתות ארגוניות. ארגונים בכל מקום יחלו להפעיל מכשירים מרושתים עם 5G במהלך 2021. זהו אחד מהצעדים הרבים שיכניסו אותנו לדור הבא של הרשתות, כשטכנולוגיות הדור הבא יחליפו את LAN ו-WAN ויהפכו לגרסה החדשה של ה-Wi Fi.
 
4. ככל שהעבודה מרחוק מתרחבת, והופכת מפתרון זמני למגיפה למשהו שחברות מאמצות לטווח הארוך - ההשלכות של עולם עם 'עבודה מכל מקום' הופכות לברורות יותר. רשתות ביתיות מכילות עשרות מכשירים מרושתים, החל מקומקומים המחוברים ל- Wi-Fi ועד למחשבים אישיים, טאבלטים, ומכשירים לניטור תינוקות. כאשר גבולות המשרד מתרחבים ומקיפים גם את המשרד הביתי, נראה יותר תוקפים מנצלים מכשירים צרכניים חלשים כצעד ראשון להתקפות על ארגונים.
 
ארגונים יצטרכו לקבוע כיצד הם מתאימים את עצמם לעולם החדש, כאשר ברור כי עבודה מרחוק היא לא רק אפשרית עבור רבים, אלא אפילו מועדפת עליהם. המשמעות היא שיכולות Zero Trust הופכות לחשובות מאי פעם – עם יותר מחשבים ניידים ארגוניים המתחברים לרשתות ביתיות או ציבוריות, וכאשר מכשירים ארגוניים מתערבבים עם מכשירים מסוכנים יותר הנמצאים מחוץ לשליטה של צוותי הסייבר של הארגון.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...