סקר מאשש אפשרויות עבודה מהבית

יום ד', 2 בספטמבר 2020
מחקר חדש של סיגייט העולמית בקרב 3000 בעלי עסקים קטנים ובינוניים:
למרות המעבר המהיר והבלתי צפוי לעבודה מרחוק במהלך הקורונה, תשתיות המחשוב הוכיחו את עמידותן ותפקדו היטב
יותר ממחצית המסקרים (54%) דיווחו שלא נתקלו בקשיים מיוחדים בגישה מרחוק לקבצי או נתוני החברה. 61% דיווחו על רמות פריון דומות לאלו של העבודה מהמשרדים, ו-45% דיווחו שתשתיות המחשוב היו עמידות יותר במהלך המגפה ממה שציפו
 
למרות המעבר המהיר והבלתי צפוי לעבודה מרחוק במהלך מגפת הקורונה, תשתיות המחשוב הוכיחו את עמידותן, קובע המחקר של סיגייט. יותר ממחצית המסקרים (54%) דיווחו שלא נתקלו בקשיים מיוחדים בגישה מרחוק לקבצי או נתוני החברה. 61% דיווחו על רמות פריון דומות לאלו של העבודה מהמשרדים, ו-45% דיווחו שתשתיות המחשוב היו עמידות יותר במהלך המגפה ממה שציפו. העסקים שנסקרו מעסיקים פחות מ-250 עובדים ורובם מעסיקים פחות מ-50.
 
עוד נתונים מהסקר: 50% ישקיעו בעתיד בשירותי גיבוי ושיחזור נתונים
משבר חמור כדוגמת הקורונה גורם לעסקים קטנים ובינוניים רבים להתייחס ברצינות רבה יותר לאיתנות תשתית המחשוב. 50% ממקבלי ההחלטות שנשאלו דיווחו כי הם מתכננים להשקיע בעתיד בשירותי גיבוי ושחזור נתונים ו-51% אמרו שטכנולוגיית נתונים עשויה למלא תפקיד בצמיחתו ארוכת הטווח של העסק.
במבט לעתיד, מקבלי ההחלטות מפתחים אסטרטגיות הכוללות, בין השאר, את הציפיה שעובדיהם יעבדו מהבית לעתים קרובות יותר מבעבר. הם גם מייחסים כעת חשיבות רבה יותר לתפקיד שממלאים נתונים בהתאוששות העסק. יותר ממחצית (55%) ביצעו הערכה של ערך הנתונים העסקיים ואומרים שכעת, הרבה יותר מלפני המגפה, הם מבינים עד כמה נתונים חיוניים להתאוששות העסק ושגשוגו.