מסלולי סיוע לעידוד מחקר ופיתוח

יום ה', 10 בספטמבר 2020
הצעה  להגיש פניות  ל-Horizon 2020:
EIC Accelerator הינו מסלול המיועד לחברות בינוניות קטנות, המעוניינות בביצוע מו"פ קרוב לשוק. במסגרת המסלול ניתן לקבל מענק של עד 2.5 מיליון יורו, ומימון הוני (Equity) של עד 15 מיליון יורו. 
 
מועד הגשה אחרון 7.10.20
 
מסלול נוסף -  FTI מיועד לאקדמיה ולחברות תעשייה המעוניינות בביצוע מו"פ קרוב לשוק, במאגד של 5-3 שותפים. במסגרת המסלול ניתן לקבל מענק של עד 3 מליון יורו.
 
מועד הגשה אחרון 27.10.20.
 
סיוע לנוכח המשבר הכלכלי 
 
נוכח המשבר  הכלכלי שנוצר כתוצאה ממגפת הקורונה, רשות החדשנות ומשרד האוצר יוצאים בערוץ הגשה מהיר לתמיכה במענקי מחקר ופיתוח של פרוייקטים טכנולוגיים.
 
ערוץ זה פועל תחת מסלול קרן המו"פ (הבהרה: הוא אינו מסלול בפני עצמו) ומיועד לחברות טכנולוגיות חדשניות שנקלעו למשבר, עם סיכויי הצלחה גבוהים בטווח הארוך, אך בעלות  Runwayקצר.
 
הערוץ מאפשר מנגנון הגשה מהיר של תכניות מחקר ופיתוח, באמצעות בדיקה ומתן תשובות תוך ארבעה שבועות.
 
מועד ההגשה האחרון הינו עד יום 19 בנובמבר 2020.
 
ועוד מסלול :
למפעלי ייצור בעלי פיתרון לייעול אנרגטי
 
משרד האנרגיה ורשות החדשנות משיקים קול קורא משותף ומזמינים מפעלי ייצור להגיש בקשה לתמיכה בתכניות מחקר ופיתוח לקידום אנרגיה מתחדשת והתייעלות במשאבים! 
 
על התכניות המוגשות לעסוק בפיתוח של מוצרים, חומרים, טכנולוגיות ותהליכי ייצור חדשניים, על מנת לייצר אימפקט משמעותי על טכנולוגיות ייצור יעילות אנרגטית בתעשייה הישראלית ובעולם, או/ו שיטות ייצור מבוססות חומרים מתחדשים, המסייעות לעמוד בדרישות התקינה המחמירות.
 
תכניות שיאושרו יזכו לתמיכה בשיעור של בין 30% ל- 70% מהוצאות הפיתוח המאושרות.
 
מועד אחרון להגשה ה-13.10.2020.