חלל-תקשורת תספק שירותי תקשורת מנוהלים באפריקה

יום ב', 17 באוגוסט 2020

חלל-תקשורת (TASE:SCC), מפעילת לווייני התקשורת "עמוס", התקשרה בהסכם במסגרתו תספק פתרון כולל לאספקת שירותי תקשורת ללקוח גדול באפריקה בהיקף כספי של כ-92   nיליון דולר.

במסגרת ההסכם, אשר יתפרס על פני 10 שנים, תספק החברה ציוד, התקנה, תחזוקה וניהול של שירותי תקשורת, למגוון רחב של צרכים ודרישות, באמצעות הלוויין הדיגיטלי המתקדם עמוס 17. החברה מציינת שההסכם יכנס לתוקפו לאחר שהלקוח ישלים את הליך המימון הצפוי להסתיים בחודשים הקרובים.

צוין כי לחברת חלל-תקשורת היכרות רבת שנים עם לקוחות באפריקה בתחומי האינטרנט, תקשורת נתונים, וידאו, טלוויזיה וכיו"ב. הנסיון הנצבר של החברה עם יכולותיו המתקדמות של הלווין עמוס 17, מאפשרים אספקת פתרונות כוללים, מתקדמים וגמישים למגוון רחב מאד של צרכים, אשר נותנים מענה יעיל וייחודי ולמגוון רחב של לקוחות. צרכים אלו נמצאים במגמה של עלייה מתמדת בצריכת נתונים בשוק האפריקאי, מגמה שרק מתעצמת לאור מגפת ה-COVID-19 בעולם ובאפריקה.

הלווין עמוס 17, שהחל את פעילותו המסחרית לפני פחות משנה וממוקם בנקודת השמיים 17°E, הינו לוויין HTS (High Throughput)חדשני ודיגיטלי, שתוכנן במיוחד עבור צרכי התקשורת הגדלים והמשתנים של השוק האפריקאי. הטכנולוגיות שהוטמעו בו ומיקומו האידיאלי מאפשרים לו לכסות מדינות ואזורים באפריקה באלומה ייעודית, בפס רחב במיוחד וברמת זמינות ושירות בסטנדרט הגבוה ביותר.

ההכנסות של "חלל" בינתיים  צנועות יחסית.

בדוח הכספי לרבעון הראשון החברה דיווחה מכירות ו-EBITDA בסך 22 מיליון דולר ו-17 מיליון דולר בהתאמה. יתרת המזומן לסוף הרבעון הראשון הסתכמה לסך של 146 מיליון דולר וצבר ההזמנות הוא בסך 364 מיליון דולר.