בין חידושי תערוכת CES

יום ג', 9 בינואר 2018

בין חידושי תערוכת CES

HARMAN: אפליקציית בקרת הורים על הנהגים הצעירים, סוכני סייבר ובינה מלאכותית לסביבת הנהג

HARMAN  משדרגת את ה- Ignite  - פלטפורמת הענן לשירות יצרני הרכב, כשזו תכלול עדכון אלחוטי של יישומים ברכב, סוכני סייבר להגנה מנזקי התקפות האקרים ואף תציע מגוון שירותים מותאמים אישית לנוסעים, דוגמת שימוש בזיהוי קולי מתוגבר בבינה מלאכותית

 HARMAN, חברה-בת בבעלות מלאה של סמסונג אלקטרוניקס, המתמחה בפיתוח וייצור מוצרים מקושרים ופתרונות עבור יצרני מכוניות, צרכנים וארגונים ברחבי העולם, הכריזה במסגרת CES 2018, תערוכת האלקטרוניקה הגדולה בעולם, שנפתחה בלאס וגאס, על הדור הבא של HARMAN Ignite, פלטפורמה מבוססת ענן, המאפשרת לפתח, לנהל, לאבטח ולתפעל יישומים ושירותים בכלי רכב.

29 יצרני רכב גלובליים כבר עושים שימוש ב-Ignite, מתוכם 18, דוגמת טסלה, קרייזלר, וג?נרל מוטורס, עושים בה שימוש לטובת פתרון ה- OTA  של HARMAN   שמפותח בישראל, המאפשר ליישם שירותי תיקון ופתרון בעיות תוכנה בעדכון מרחוק במעל 30 מיליון מכוניות - בעוד אלה ממשיכות לנוע על הכבישים.

במערכת אף ישולב ה-SHIELD Automotive Cyber Security, שיספק ליצרנים מערכת פתרונות רבת עוצמה להגנה על כלי רכב מפני התקפות סייבר. 

 

Comm-IT  הישראלית ו- Wise  הסינגפורית משיקות פתרון לזיהוי ומניעת אלימות

 

חברת Comm-IT, בית מערכות לשירותי פיתוח תוכנה מתקדמים, וחברת  Wise Systech  הסינגפורית, המתמחה בפתרונות AIבתחום האבטחה האישית והציבורית, השיקו פתרון טכנולוגי ראשון מסוגו בעולם לזיהוי ומניעת אלימות.

הפתרון, בשם IRA"" (Intelligent Response Application), המבוסס על טכנולוגיות בינה מלאכותית (AI) ולמידה עמוקה (Deep Learning),  נחשף לראשונה בתערוכת CESבלאס וגאס.

IRAמבוסס על אנליזת וידאו ואודיו מהפכנית של התנהגות, תוך שימוש במצלמות והתקנים ניידים. הפתרון מסוגל לזהות התנהגות אלימה באמצעות אלגוריתמים המפרשים סיטואציות חברתיות ומבדילים בין התנהגויות נורמטיביות לבין התנהגויות חריגות.

בין היתר, הפתרון מסוגל לזהות פעולות פריצה, כלי נשק מסוכנים, תנועות חדות המעידות על פעולה אלימה או על כוונה לבצע פעולה אלימה, קולות מצוקה, קולות המיוחסים לאיום ותקיפה, מילים המעידות על אלימות בשפות שונות ועוד.

ההתרעה שמייצר הפתרון מגיעה למספר מעגלים המוגדרים על ידי בעליו, בהודעת SMSאו וואטצאפ למכשיר הנייד האישי, למערכת שליטה ובקרה המנוהלת על ידי ארגון בטחון המועסק על ידו או ישירות לכוחות הביטחון. קיימת אפשרות גם להפעלה מידית של מערכת אזעקה מקומית על פי הגדרת המשתמש.