בגלל טראמפ - תערוכת CES בסכנת העדר מרצים

יום ב', 7 בינואר 2019
טראמפ מחבל בפועל בתערכות המחשוב הגדולה בעולם - ces
 
ממש לפני ששתערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם מתחילה המארגנים מזהירים כי כמה אישי מפתח  יבטלו את בואם בשל סגירת התקציב ופעילות הממשל האמריקאי.
 

 

הכנס השנתי של מוצרי האלקטרוניקה צפוי להביא כמעט 200,000 חובבי טק ומנהיגים ללאס וגאס. אבל גארי שפירא, ראש אגודת הטכנולוגיה לצרכן CTA שמנהל את התוכנית, שלח הודעה קצרה בה הזהיר כי מספר נואמים שעובדים עבור ממשלת ארה"ב נאלצו לבטל את הופעותיהם.
 
שרה בראון, דוברת CTA, אמרה כי 10 דוברים בוטלו עד כה. דוברים אלה מגיעים מוועדת הסחר הפדרלית, המחלקה לביטחון המולדת, ועדת התקשורת הפדרלית וכמה סוכנויות אחרות. היא הוסיפה כי אין תוכניות נוכחיות להחליף אותם עם מומחים  אחרים.
 
"בגלל הסגירה התקציבית הממשלתית, חלק מדוברי הממשלה המתוכננים שלנו ב- CES 2019 הודיעו לנו שהם חייבים לבטל את הנסיעה שלהם לתערוכה", כתב שפירא. "כתוצאה מכך, חלק מתוכנית CES 2019 המתוכננת והמציגים שלנו ישתנו, אנו קוראים למשתתפים שתכננו לעקוב אחרי דוברי הממשל הפדראליים בארה"ב כדי לבדוק את המפגשים באתר כדי לוודא שהאנשים עדיין מדברים".
 
מערך המרצים של CES יעודכן באופן שוטף עם כל שינוי.
 
כידוע, הצרות החלו ב -22 בדצמבר, לאחר שהקונגרס לא הגיע להסכמה על דרישת הנשיא דונלד טראמפ ל -5 מיליארד דולר למימון עבודה על קיר גבול בין ארה"ב למקסיקו. הסגר הזה נמשך ואף גבר גם לאחר שדמוקרטים השתלטו  על בית הנבחרים, כאשר הקונגרס החדש התכנס בוושינגטון.
 
טראמפ אמר שהוא מוכן לתת כיבוי תקציב כעונש  במשך חודשים או יותר משנה. זה יכול להשפיע הרבה יותר מאשר על תערוכה אחת, עם מאות אלפי עובדים פדרליים ללא תשלום כאשר מספר סוכנויות פדרליות כבר האטו את העבודה שלהם.