חילופי האשמות על רקע הדרישה לתשלום עבור תכנים

יום א', 14 במרץ 2021
מהן הזכויות של בעלי ידע ותכנים לעומת ה"מעתיקים" מהן? על כך מתאעתות החברות הגדולות בענף זה .
 
בעוד שנשיא מיקרוסופט, בראד סמית, הביע בשימוע בקונגרס תמיכה בחקיקה שתעניק לארגוני וספקי החדשות כוח מיקוח גדול יותר מול גוגל; קנט ווקר, סגן נשיא בכיר בגוגל, לא נשאר חייב ובמקום להתיחס לנושא ה"גניבות" ישירות עקף ואמר כי ואמר כי מיקרוסופט פועלת להסחת דעת מאחריותה לשתי התקפות סייבר שאירעו לאחרונה.
 
כך ניצתה מחדש המחלוקת הוותיקה בין שתי ענקיות הטכנולוגיה גוגל ומיקרוסופט.
 
בעית "העתקת" מידע "לא מורשית" מתרחבת ומעמיקה לאחר שאחרי  אוסטרליה ואירופה גם  ארה"ב רוצה שפייסבוק וגוגל ישלמו לעיתונים על שימוש בתכנים שלהם.
 
לפי וול סטריט ג'ורנל, נשיא מיקרוסופט בראד סמית התייחס באריכות לגוגל בדברים שאמר בשימוע בקונגרס האמריקאי שעסק בהשפעה של הפלטפורמות המקוונות על ענף החדשות. לדבריו, החדשות המקוונות הן האוכל שמזין את מנוע החיפוש ורשת הפרסום של גוגל, ולכן תמך בחקיקה שתעניק לארגוני החדשות כוח מיקוח גדול יותר מול פייסבוק וגוגל.
 
בתגובה טען קנט ווקר, סגן נשיא בכיר בגוגל, כי על רקע הדיון המתגבר על רגולציות חדשות שיחייבו את פלטפורמות הטכנולוגיה לשלם לאתרי החדשות עבור הוספת קישוריות ושיתוף תכנים המערכה עוברת להתידנות בין הצדדים.
כך למשל, בחודש שעבר אישרה הממשלה באוסטרליה חוק שמחייב את חברות הטכנולוגיה לשלם לאתרי החדשות. החוק גרר ביקורת מצד החברות ואף איום מצד גוגל להפסיק את הפעילות שלה במדינה, אך עתה הכריזו השתיים על הפסקת אש וביטלו תלונות שהגישו אחת נגד השנייה לממונה על הגבלים עסקיים לצורך "הסדרה בדרכי שלום".