הפרלמנט הבריטי נגד פיסבוק

יום ה', 6 בדצמבר 2018
פייסבוק מנצלת למעשה את הנתונים שלך - למכירה.
 
החברה לא מכחישה שהנתונים שלך הם בעלי ערך דולרי מסוים, אך אומרת שהיא אף פעם לא מוכרת ישירות את המידע האישי שלך.
 
הערכה זו כלולה במסמכים שפורסמו על ידי הפרלמנט הבריטי בהאשמה כי פייסבוק משתמשת בנתונים שלך כדי למכור פרסומות.
 
פייסבוק הגיבה בהצהרה חוזרת על כך שהיא מעולם לא מכרה גישה לנתוני המשתמש. 
 
"פייסבוק רואה במפרסמים ובמפתחים את הלקוחות שלה, לא את המשתמשים שלה", אמרה פאטמה חטיבלו, אנליסטית בפורסטר המתמקדת בפרטיות המשתמש. "פרטיות ושקיפות המשתמש לא כל כך חשובים בעיניה".
 
"ראוי לזכור כי הפרטיות שלך היא לא העדיפות הראשונה של חברות הטכנולוגיה. במקום זאת, הרווחים הם הראשונים. 
 
הפרלמנט מציין כי פייסבוק כבר עברה משבר פרטיות קטסטרופלי מוקדם יותר השנה, כאשר דיווחים חשפו נתונים על 87 מיליון משתמשי פייסבוק שנמכרו ליועצים פוליטיים קיימברידג 'אנליטיקה. 
 
"בעבר היו כבר התבטאויות  בנושא".   מנכ"ל גוגל  אריק שמידט הבהיר כי חברות הטכנולוגיה לא הולכות לגנוז נתונים. "אם יש לך משהו שאתה לא רוצה שאף אחד אתה יודע, אולי אתה לא צריך למסור זאת מלכתחילה."  כבר לפני  20 שנה  ג 'ון McNealy, מנכ"ל אז של סאן מיקרוסיסטמס, אמר לכתבים, "יש לאזרח אפס פרטיות בכל מקרה." פים, יותר כסף
 
מה הנתונים שלך שווים? כעשרה סנט בשנה, על פי הודעת דוא"ל ששלח ראש פייסבוק מארק צוקרברג באוקטובר 2012 צוקרברג שיחק עם הרעיון של הערכת נתוני המשתמש ב-10 סנט למשתמש בכל שנה. הרעיון היה שמפתחי אפליקציות יכולים לקנות את דרכם לגישה לנתוני המשתמש - וגם לנתוני החברים שלהם - על ידי תשלום עבור מוצרים אחרים של פייסבוק. צוקרברג היה מוכן גם לגבות כסף ישירות, כך על פי האימייל.