הצבא הבריטי מעביר את תשתית הענן שלו לפתרונות רד האט

יום ג', 20 ביוני 2017
 
רד האט (Red Hat) – ספקית גדולה של פתרונות קוד פתוח, הודיעה כי הצבא הבריטי (British Army) העביר את סביבת הענן הפרטי שלו אל Red Hat Enterprise Linux, ומשתמש ב- Ansible Tower by Red Hat עבור אוטומציה ותיאום (orchestration). עם כלים אלה מסוגל הצבא הבריטי לספק יישומים ביתר מהירות ויעילות, תוך פחות השבתות מערכת, כדי לענות טוב יותר לצרכיהם של משתמשי קצה. 
לצבא הבריטי יש כ- 20,000 חיילים במשימות ביותר מ- 27 ארצות ברחבי העולם. צוות שירותי יישומי המידע (IAS) של הצבא מספק יישומים ארגוניים גדולים, שירותי אירוח ואינטרנט, המספקים תמיכה למשפחות חיילים, חיילים ותיקים משוחררים, ועוד. לצוות יש יישומים בפרודקשן שרצים בשתי סביבות אירוח עיקריות: חוות שרתים משותפת המתארחת בענן פרטי, וסביבת אירוח פרטית הבנויה משני עננים פרטיים שהוקצו עבור נתונים  מאובטחים. 
 
הצוות סבל מבעיות תמיכה ותאימות עם המערך של הספק הקודם, מה שבא לביטוי בהשבתות לא מתוכננות  מראש עבור שדרוגים, ועדכונים שהתעכבו. הצבא חיפוש פתרון שיוכל לא רק לספק תוכנה מהר יותר ובלי השבתות, אלא גם יאפשר לאמץ מתודולוגיות DevOps.
 
כתוצאה מכך שדרג הצבא הבריטי ל- Red Hat Enterprise Linux, ועבר מתשתית פיזית למרכז נתונים מוגדר-תוכנה. המערך העיקרי מורכב מחמישה שרתי מסדי נתונים ושני שרתי יישומים, כולם עם מערכת קבצים באשכול (cluster). לשם כך משתמש הצבא בתוסף ה- Resilient Storage עבור Red Hat Enterprise Linux, שמספק יכולות מוצקות של מערכת קבצים המאפשרות למשתמשים לגשת לאותו התקן אחסון ברשת – בשימוש באחסון משותף או במערכת קבצים באשכול, דרך מאגר של נתונים הזמינים לכל שרת בקבוצה.
 
לדברי החברה, עם המערכת החדשה, המבוססת על אוטומציית Ansible, האיץ הצבא את קצב השינויים שלו ב- 75 אחוז. שדרוגים שנמשכו יום שלם, ניתנים עתה לביצוע ובזמינות גבוהה תוך פחות משעתיים, וניתן לתזמן את ביצועם לאחר שעות העבודה. תיקוני חירום שנמשכו בממוצע שלושה ימים, יכולים עתה להתבצע תוך מספר שעות. 
 
כללית, אספקת שינויים מהירה עתה בממוצע פי ארבעה, על בסיס תחשיבים פנימיים של הצבא הבריטי. עם הזמן שנחסך בעקבות משימות אוטומציה עם Ansible Tower by Red Hat, הצליח הצבא להקצות מחדש אנשים לחלקים אחרים של הארגון.