במחיר מציאה: ענקית הפינטק Brex רוכשת את Weav הישראלית

יום ד', 18 באוגוסט 2021
אקזיט מהיר:   ענקית הפינטק האמריקאית Brex, ששווייה 7.4 מיליארד דולר, רוכשת את חברת הסטארט-אפ הישראלי Weav ב-50 מיליון דולר – חודשים ספורים לאחר שגייסה 4.3 מיליון דולר. Brex צפויה להקים מרכז פיתוח בישראל, בהובלת מנכ"ל Weav נדב לידור, שאליו תגייס עשרות עובדים חדשים.
 
Brex היא חברת פינטק מסן פרנסיסקו שמציעה פתרונות כרטיסי אשראי וניהול פיננסי לעסקים, אשר מאפשרים לנהל מעקב אחרי הוצאות, לחסוך ולהרוויח כסף בצורה חכמה יותר. החברה, שנוסדה ב-2017, גייסה רק לאחרונה 425 מיליון דולר, לפי הערכת שווי של 7.4 מיליארד דולר. 
 
Weav הוא סטארט-אפ ישראלי-אמריקאי צעיר שהוקם בשנת 2020. באפריל האחרון הכריזה החברה על גיוס ראשון בהיקף של 4.3 מיליון דולר, בהובלת הקרן האמריקאית Foundation Capital.
 
החברה הוקמה על ידי שלושה יזמים: אביקם עגור, אמביקה אצ'ריה ונדב לידור, ופועלת מתל אביב ומניו יורק.
נדב לידור, מייסד-שותף ומנכ"ל Weav: "החברה מעניקה את החיבוריות הדיגיטלית הנדרשת לעסקים בעידן המודרני, עם API שמשתף ומנתח מידע באופן אוטומטי דרך מודלים חישוביים. בעזרת Weav עסקים זוכים לשירותים פיננסיים נחוצים ולמוצרים חדשים בצורה מהירה מאי פעם. המטרה שלנו מאז ומעולם היתה לחבר בין עסקים ויזמים לבין עולמות הפינטק, כדי לקדם גישה פיננסית חדשנית. ההצטרפות ל-Brex תאפשר לנו להציע את שירותינו לקהל רחב, ואנחנו נרגשים לקראת המשך העבודה המשותפת".
 
בראיונות שנתנו אמרו מייסדי הרוכשת שזו פעם ראשונה שהם רוכשים חברה עם הטכנולוגיה ועם האנשים דרך הזום. הם ציינו שעשו רכישות בעבר של כח אדם דרך הזום אבל עדיין לא העזו לרכוש חברה שלמה וטכנולוגיה חדשה הכל בהתבסס על הזום בלבד ללא פגישה אחת עם מייסדי החברה הנרכשת שהרשימו אותה מאוד. כעת, בעקבות הרכישה, ינהל מייסד Weav מרכז פיתוח של הרוכשת בישראל וישכור עובדים נוספים
 
Brex אינה חברה וותיקה אף היא. החברה נוסדה בשנת 2017 ולאחרונה אף גייסה גיוס  משמעותי שהקנה לה שווי של 7.4 מיליארד דולר. החברה שפועלת מסן פרנסיסקו פועלת בשוק האמריקאי בלבד ומציעה שם פתרונות של כרטיסי אשראי עסקיים וניהול פיננסי.
הנריקה דבורגס, מייסד ומנכ"ל Brex: "אחרי שיתוף הפעולה המוצלח עם Weav, אנחנו מאוד נרגשים להפוך את החברה לחלק משמעותי מהצוות שלנו. הטכנולוגיה של Weav הופכת את Brex לטובה יותר ומאפשרת לנו להרחיב את האופן שבו אנחנו מסייעים לעסקים קטנים ברחבי העולם לצמוח ולהצליח. הרכישה של Weav הינה הזדמנות אסטרטגית ל-Brex להתרחבות גלובלית. אנו מתרגשים להקים מרכז פיתוח בישראל על בסיס עובדי החברה המבריקים, ונגייס במקביל עשרות עובדים חדשים".