מעבד ה- Alder Lake החדש של אינטל ישפר את ביצועי המחשבים האישיים

יום ב', 23 באוגוסט 2021
מעבד ה- Alder Lake החדש של אינטל עשוי לשפר את ביצועי המחשבים האישיים בשיעור של עד 30% תוך אספקת חיי סוללה ארוכים יותר, פריצת דרך שמייצרת יצרנית השבבים בעיצוב היברידי התואם עם מודולים למהירות מרבית  אחרים להפעלה יעילה. 
באירוע יום האדריכלות  אמרה הנהלת אינטל כי שבבי Alder Lake יגיעו בשלושה סוגים נרחבים שיפעילו מחשבים ניידים רגילים, מחשבים ניידים אולטרה -קלים ומחשבים שולחניים. שלוש המחלקות יהיו מעוצבות על שבבי סמארטפונים המשלבים ליבות מחשוב בעלות ביצועים גבוהים למשרות תובעניות עם ליבות יעילות קטנות יותר שאינן דורשות הרבה אנרגיה.
 
מספר ליבות הביצועים והיעילות שונה עבור כל סוג, אך לדגם המהיר ביותר יהיו שמונה מכל אחת. הדיאגרמות של אינטל הראו שבבי אלדר לייק ניידים המשלבים שש ליבות ביצועים עם שמונה ליבות יעילות ושבבים אולטרה -ניידים המשלבים שתי ליבות ביצועים עם שמונה ליבות יעילות. משפחת השבבים Alder Lake תהיה זמינה במחשבים אישיים בסתיו הקרוב.
 
שיפור העוצמה והיעילות בדגמי הליבה של הדור ה -11  בשם Tiger Lake הם נקודת מכירה מכרעת כעת לאחר שהורגלנו לצפות למחשבים ניידים שיכולים לפעול למשך יום שלם ללא ניתוק. אינטל כבר מתחרה עם אפל ומעבד ה- M1 Mac שלה המספק כוח משופר וחיי סוללה.
 
"אנו רוצים [לשלב] את הטוב מהטובים במערכת אחת", אמר ראג'ה קודורי, המנהל את קבוצת מערכות המחשוב והגרפיקה המואצת של אינטל בתדרוך מוקדם. "הגישה ההיברידית של Alder Lake תעזור לתכנן את מהלך אינטל בעשור הקרוב".
 
Alder Lake מסמן רגע חשוב של איחוד ופשט עבור קו מוצרי השבבים של אינטל. אינטל התפתלה בין מספר רב של עיצובים חדשים וישנים כאשר היא נאבקה בעיכובים בתהליך הייצור שלה. החברה ירדה מאחורי מתחריה כשהיא מתמודדת עם הבעיות, כאשר עיצובים של שבבי AMD צוברים נתח שוק, אפל הוציאה שבבי אינטל ממחשבי ה- Mac שלה והענקית האסייתית טייוואן סמיקונדקטור ייצור ושות '(TSMC) וסמסונג זינבו את אינטל בייצור שבבים.