אחרי שהודתה שהיא מאטה אייפונים ישנים, אפל תשלם 113 מיליון דולר במסגרת הסדר פשרה.

שלוש שנים עברו מאז התגלה לראשונה שאפל מאטה את הביצועים של אייפונים עם שחיקת הסוללה שלהם,

לקראת סוף שנת 2017 נפוצו תלונות של משתמשים, שבדקו את ביצועי האייפונים שלהם לפני ואחרי החלפת סוללה, וטענו שאפל מאטה בכוונה את ביצועי המכשירים לאחר שהסוללה נשחקת עקב שימוש סטנדרטי. לאחר זמן מה, אפל הודתה כי היא אכן עושה שימוש בטכניקות של ניהול צריכת חשמל ומשאבים במטרה למנוע כיבוי פתאומי של המכשיר ופגיעה ברכיבים אחרים עקב שחיקת סוללת המכשיר.

ןעתה אפל תשלם 113 מיליון דולר במסגרת הסדר פשרה שאליו הגיעה עם התובעים ב-34 מדינות בארצות הברית שתבעו אותה עקב הפרשה. התתביעותת התמקדו בשני נושאים: הפגיעה בביצועי האייפונים הישנים ועל שחיקת הסוללה באייפונים שמכרה לציבור.

בתביעה נגד אפל נטען כי אפל “הבינה היטב” כי על ידי הסתרת שתי התקלות הללו היא יכולה להרוויח על גבם של אנשים שחשבו שהם צריכים לקנות אייפון חדש, כי הביצועים של המכשיר שלהם נפגעו משמעותית, כשבפועל כל מה שהם היו צריכים זה להחליף את הסוללה כדי שהביצועים של המכשיר ישתפרו.

הסכם הפשרה בין אפל ל-34 המדינות שתבעו אותה בפרשה אושר ובכך נסגר הפרק המשפטי שלה בפרשה שכונתה  Batterygate מול הממסד בארה”ב. 

יש לציין כי הסכום עשוי להשתנות בעקבות כמות המשתמשים שבסופו של דבר יצטרפו לתביעה, והסכום  שאפל תשלם בעבור הפרשה בארצות הברית יכול לטפס עד לחצי מיליארד דולר.

צוין כי ההסכמה של אפל לשלם סכום כזה יכולה ליצור תקדים מעניין בעולם הטכנולוגיה, ולגרור תביעות ופסקי דין שונים ברחבי העולם בפרשות של האטה מכוונת של מכשירים שמתיישנים. גם בישראל הוגשה תביעה ייצוגית נגד אפל בנושא זה.