מהפכת ה-blockchain

יום ג', 20 בפברואר 2018
מערכי המטבעות הדיגיטלים ובראשם הביטקוין מתבססים רובם ככולם על עולם תקושרת חדש הנקרא  blockchain 
 
נוכח גלי שמועות  לגבי מרשת שרתים זה אנליסבטים טוענים עתה כי לפנינו  מהפכה שיכולה  להיות בלתי נראית, המתרחשים בתוך ובין עולמות העסקים.
 
ויש למהפכה זו פוטנציאל גדול מאוד. חברת האנליסטים גרטנר מעריכה כי Blockchain תספק ערך של 176 מיליארד דולר לעסקים עד 2025 ו -3.1 טריליון דולר עד 2030.
 
איך blockchain באמת עובד?
 
מקום טוב להתחיל בו הוא השם: blockchain הוא אוסף גדל והולך של בלוקים של נתונים. כל בלוק רשומות הוא למעשה אוסף של עסקאות - למשל, קנית מכונית או מה ששילמת לסוחר הרכב.
 
blockchain אחד יכול לעזור לקשרי יצואנים/יבואנים, חברות הספנות, רשויות הנמל  לשתף יחד פעולה.
 
זה אולי נשמע פשוט, אבל הנה הבדל בין blockchain לבין מחלקת כלי רכב מנועיים. כיום, הממשלה מאחסנת את המידע על המחשב המרכזי שלה. כך גם גופים אחרים הנעזרים במתווכי  העברות ידע שונים.
 
בקשר הישיר בין שרתים Blockchain - ביזור וסינכרון אלה אינם משפיעים על הנתונים. אם עסק אחד מוכר נכס אחר, כל אחד מהם רואה את אותם נתונים. אין צורך בעורכי דין בחברה אחת להתקשר לשני אם המאגרים החשבונאיים שלהם לא מסכימים, כי יש רק מסד נתונים אחד לחשבונאות.
 
קריפטוגרפיה - שיטות מתמטיות לשמירת נתונים סודיים והוכחת זהות - נכנסת כעת לתמונה בכל הנוגע לרישום עסקאות. Blockchain משתמש באותה טכנולוגיית מפתח הצפנה שבולמת האקרים מלרחרח את מספר כרטיס האשראי שלך כאשר אתה מקליד אותו לתוך אתר מסחר אלקטרוני.
 
אחד המפתחות הדיגיטליים מבטיח שרק אתה יכול להזין עסקה שלך כאשר ב- blockchain מעורבים הנכסים שלך,
 
"אתה יכול לקחת רשת של צדדים שלא היו להם ניסיון קודם בעבודה אחד עם השני - כי לא היתה סיבה לאמון - ודרך ה-Blockchain  לבנות עסקה, למנוע שינויים על ידי גורמי חוץ  או לאמת היסטוריה עסקית", אמר בריאן Behlendorf, מנכ"ל קרן Hyperledger עבור תוכנות blockchain.