עתיד הביומטריה

יום ה', 14 בספטמבר 2017
בימים אלה  חשפה אפל את תכונת זיהוי הפנים שנקראת Face ID שתיכלל ב- iPhone X הגבוה שלה. החברה הסבירה כי המכשיר משתמש בשילוב של הקרנה קלה ומצלמת אינפרה-אדום כדי ליצור מפה תלת-מימדית של פנים המשתמש.
 
אפל השתמשה בביומטריה על המכשירים שלה מאז 2013, כאשר הודיעה כי iPhone 5s יכלול טביעת אצבע וסורק שיתמוך בפרוטוקול האבטחה החדש שלה אז.
 
אבל עם הסמארט שלה עתה אפל היא קצת באיחור במשחק עם Face ID. מול היריב  סמסונג עם הדגל גלקסי S8, אשר שוחרר בארה"ב בחודש אפריל, הכולל טכנולוגיית זיהוי פנים ו איריס, יחד עם סורק טביעות אצבע, ברמה שנעדרת באופן ניכר מן iPhone X.
 
ההודעה עוררה יותר מאשר כמה תגובות שהעלו כמה מכשולים ביטחוניים פוטנציאליים של טכנולוגיית זיהוי הפנים של אפל. 
מחקר חדש של - Acquity Market Intelligence מצא כי הטכנולוגיה הביומטרית תופיע בקרוב בסמארטפונים נוספים.
בכמעט שני שלישים  מהטלפונים החכמים שיופצו ברחבי העולם השנה תהיה תכונה כלשהי של יכולת זיהוי ביומטרי. המחקר  מעריך כי עד 2019, כל הטלפונים החכמים בעולם יהיחו עם טכנולוגיה ביומטרית המוטמעת בהם.
 
מאידך מחשבים לבישים Wearables וטבלטים יהיו איטיים יותר לאמץ טכנולוגיה ביומטרית, אם כי היא תגיע  בקרוב ל-50 אחוז ממכשירים אלה.
 
בכל מקרה חברת המחקר מצפה כי הטכנולוגיה הביומטרית תהפוך לסטנדרט בכל מקום על המכשירים הללו עד 2020.
 
עם זאת, סקר שנערך לאחרונה על ידי מכון Paysafe לתשלומים מקוונים המשרד מצא כי 40% מהנשאלים בארה"ב, בריטניה וקנדה חשבו כי מבחני ביומטריה יהיו מסוכנים מדי כבסיס זיהוי בנושאי תשלומים.  לעוד 24%  לא נוח עם ביומטריה, אבל צפוי כי המסחר בכללותו יאמץ  בסיס זיהוי זה.