מה נחשף בתערוכת הטכנולוגיה IFA בברלין

יום ב', 4 בספטמבר 2017
 
IFA 2017: מה נחשף בתערוכת הטכנולוגיה הגדולה באירופה:
 
התערוכה העמוסה במבקרים בני כל הגילים  הציגה פאבלט יוצא דופן של LG, שעונים חכמים חדשים של סמסונג, סמארטפונים מבית סוני ולנובו ושורה ארוכה של מחשבים ניידים, מבוססי מעבדי הדור השמיני של אינטל שפותחו בישראל; 
 
השנה, בכל הנוגע לגזרת המובייל, לא נראו כמעט מכשירים ממעותיים (למעט ה-V30, פאבלט הדגל המעניין של LG). מה שהבליט את החידוש העיקרי מחשבים ניידים,  עם מעבדי הדור השמיני החדשים של אינטל, שפותחו בישראל.
 
התערוכה שנפתחה ב-1 בספטמבר, לוותה באירועי השקה.  
 
ההשקה הבולטות ביותר בתערוכה היתה של ה-V30, סמארטפון הפרימיום של LG, לאחר  שהמתחרה מבית סמסונג חשפה את הנוט 8. במכשיר החדש שמה  LG דגש על אודיו משודרג.
 
מכשיר זה יכלול  מסך 6 אינץ' באיכות +QHD עם פינות מעוגלות. אחת התכונות הבולטות והמוצלחות משני הדורות הקודמים, המסך המשני, לא תיכלל כנראה במכשיר החדש.
 
את ההשקה הגדולה שלה לקיץ ביצעה סמסונג בשבוע שעבר, עם הנוט 8 בניו יורק. בברלין החליטה  החברה להתמקד בליין השעונים החכמים שלה ולחשוף את הגיר פיט 2 פרו, גרסה משודרגת לגיר פיט 2 שהושק בשנה שעברה. החברה צפויה לשמור על העיצוב בדמות מסך מלבני מקומר, ולהוסיף למכשיר GPS, עמידות מוגברת למים ויכולות כמו האזנה לא מקוונת לספוטיפיי. החברה גם מציגה  יישומים חדשים לקסדת ה-VR שלה, ותרחיב לגבי תוכניות עתידיות לעוזר החכם ביקסבי.
 
סוני ולנובו צפויות גם הן לחשוף סמארטפונים חדשים. לפני שנה חשפה סוני בוועידה מכשירי אקספריה XZ ו-X קומפקט חדשים וייתכן שהיא תשדרג אותם השנה. לנובו, לפי דיווחים, מתעדת לחשוף מכשיר בשם מוטו X4, דור חדש ומשופר לסדרת מוטו X.
 
ועוד בשטפון זה: באחרונה חשפה אינטל את מעבדי הדור השמיני שלה, שהחידוש המרכזי בהם הוא שיפור יוצא דופן של 40% בביצועים לעומת מעבדי הדור הקודם שהושקו אשתקד.
 
מעבדים אלו עתידים להביא למחשבי מיינסטרים יכולות מציאות מדומה (VR), שעד עתה היו נחלתם של מחשבים עתירי ביצועים בלבד. סדרת המעבדים הראשונה שחשפה החברה מיועדת למחשבי מיינסטרים, וב-IFA השנה יצרניות מחשבים רבות, ובראשון אייסר, לנובו ואסוס, ניצלו את הבמה על מנת להציג דגמים חדשים של מחשבים ניידים שיעשו שימוש במעבדים העדכניים של אינטל.