אוכלוסיית הדבורים ואספקת המזון בעולם והקשר לענן של אורקל

יום ב', 6 במאי 2019

 

 

Oracle Cloud Day & Code Explore, 14 במאי 2019

 

האם חיבור כוורות דבורים לענן יכול להציל את אוכלוסיית הדבורים המתמעטת ולסייע בהבטחת הישרדות החיים על כדור הארץ? מיזם ייחודי של ארגון The World Bee Projectיחד עם ענקית הטכנולוגיה Oracle  מנסה להציל את הדבורים, ודרכן - את עתיד החקלאות המודרנית וכלל המערכות האקולוגיות. כשליש מאספקת המזון העולמית תלויה בדבורי הדבש ובתהליך האבקת הפרחים שהן אחראיות לו.

המיזם יוצג ב-14 במאי בכנס הענן השנתי של ענקית הטכנולוגיה, Oracle Cloud Day, במתחם Avenue.  

במסגרת המיזם מחוברות כוורות דבורים לענן של אורקל ליצירת רשת, ומנוטרות על ידי סנסורים לאיסוף מידע כמו טמפרטורה, לחות, משקל הדבש בכוורת, ספירת הדבורים שיצאו ונכנסו, וגם חיישן קול (מיקרופון) הקולט צלילים בכוורת., חיבור הכוורות לענן של אורקל, איסוף וניתוח הנתונים המתקבלים באמצעות כלי ניתוח ובינה מלאכותית בענן מאפשר להבין למה הדבורים סובלות וכיצד ניתן לעזור להן. ישראל היא בין 3 המדינות הראשונות שמשתתפות במיזם, לצד אנגליה ואירלנד, ובשיתוף אוניברסיטאות מובילות. ככל שהפרויקט יתרחב כך אפשר יהיה להפיק יותר תובנות ותחזיות.

הכנס כולו יתקיים בסימן הבשורה האוטונומית והחדשנות בפיתוח שמביאה אורקל לעולם המחשוב, עם הדאטה בייס האוטונומי בענן אורקל. גם הדובר המרכזי, אנדרו סאתרלנד, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיות באורקל לאזורים EMEAו-APAC, ירצה בנושא "העתיד הוא אוטונומי".

אטרקציה נוספת היא מיצג ענק ודינאמי של "עיר חכמה" עשויה לגו, שיאפשר לראות בפעולה את העיר העתידית, מבוססת חיישנים (IoT) ומשתמשת בשירותי ענן אורקל: ריקון פחי אשפה אוטונומי, מציאת מקום חניה פנוי על-פי זיהוי תמונה, תאורת רחוב חכמה, רכבת חכמה שתדע להגיע רק כשיש נוסעים בתחנה, להתריע ולבלום כשיש אדם על הפסים וכד', לעדכן בזמן אמת מתי תגיע לתחנה, ועוד.

המודל כולל גם בניינים חכמים שימדדו טמפרטורה ולחות בחוץ ובפנים כדי לווסת את האקלים. כל הסנסורים מחוברים לפלטפורמת IOTבענן אורקל, תוך שילוב שירותי אנליטיקה וצ'טבוט. ה"עיר החכמה" תוצג ב-demo ground, מתחם ההדגמות המשולב, לצד עוד מוצרים בענן של אורקל, ופתרונות יצירתיים ומהפכניים הכוללים AI  אינטגרלי.

עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל:  "בכנס השנה נציג את הפיתוחים האחרונים בענן אורקל שמהווים  מהפכה בעולם ה -ITכולו, ובראשם: הדאטה בייס האוטונומי בענן אורקל. הפיתוח שהופך את הענן מברירת מחדל למחשוב ואחסון - למכפיל כוח אמיתי.

את מכפיל הכוח הזה ארגונים מממנפים בעיקר להפקת ערך עסקי ענק מהדאטה שלהםהדאטה בייס האוטונומי נתמך על-ידי תשתית הענן של אורקל (OCI),התשתית שכל לקוחות אורקל נהנים ממנה כבר תקופה ארוכה, ארכיטקטורה מודרנית שנבנתה לעמוד בעומסים בלתי מתפשרים הן על משאבי המחשוב, האחסון והרשת".