דוח צרכנים נגד סארפיס של מיקרוסופט

יום א', 13 באוגוסט 2017
 
דוח צרכנים בארצות הברית  משמיע ביקורת חריפה לגבי ארבעה מחשבים ניידים וטאבלטים חדשים של מיקרוסופט. וזאת  לאחר שסקר הראה כי רבע מהתקני Surface שבשוק  הציבו בעיות לבעלים שלהם לאחר שנתיים בלבד.
 
הדו"ח מבוסס על ביצועים של מודלים ישנים יותר שנרכשו מ -2014 ועד תחילת 2017, ומשתמש בחוויות של לקוחות עם מכשירים אלה כדי לחזות כיצד המוצרים החדשים יחזיקו, כך דווח ב- Consumer Reports.
 
הדו"ח, מתמקד בציון שלילי לגבי שתי גרסאות של  מחשב נייד Surface ו- Surface Book, ומציין כי מצב  ניידים אלה "גרוע לעומת התחזית  בהשוואה לרוב המותגים האחרים וזאת לעומת התוצאות עליהן הכריזה החברה בבדיקות מעבדה".
 
מנויי הסקר מצאו בעיות עם המכשירים שלהם כבר בשלב ההדלקה וההפעלה.  כמה מהמשיבים אמרו כי המכונות שלהם קפאו או נסגרו באופן בלתי צפוי, ואחרים אמרו כי מסכי מגע שלהם לא מגיבים מספיק.
 
"למרות שאנו מכבדים את דוחות הצרכנים, אנחנו לא מסכימים עם הממצאים שלהם", אמרה מיקרוסופט בהצהרה. "שיעורי ההחזרה והתמיכה של Microsoft בעולם האמיתי ונתוני שביעות הרצון של הלקוחות מראים שאנו נמצאים בבממוצע, אם לא טוב יותר ממכשירים אחרים בקטגוריה.
אנו עומדים איתן מאחורי האיכות והאמינות של משפחת מכשירי  Surface וממשיכים להפוך את האיכות למוקד העיקרי שלנו .
ועוד: "לא ניתן להסיק לגבי מודלים חדשים על יד השוואה עם ישנים יותר. הדגמים שנמכרו בתחילת 2014 היו גרועים ונמחקו בצורה קריטית משטח השיווק".
אפילו עם הנתונים המבוססים על מודלים ישנים יותר, הד
עם זאת מציינים העוקבים כי הדו"ח הביקורתי  מהווה סיכון לעסקי החומרה של מיקרוסופט, שמנסה להיחלץ מהירידה במכירות, שנובעת מהשארת דגמים ישנים בשוק זמן רב מדי לפני שהתגלו חדשים.
 
התקני Surface, קטגוריה שיצרה מיקרוסופט כענקית התוכנה נכנסו לשוק החומרה ב -2012.
 
הם מוצרים דו-תכליתיים עם טאבלט ומקלדת נשלפת. בחודש מאי חשפה מיקרוסופט את הגירסה החמישית של Surface Pro שלה, המוכר כגדול ביותר מבין המכשירים הללו, עם שבבים חזקים יותר וחיי סוללה טובים יותר, במטרה לבטל את הירידה במכירות תוך הכרזת מלחמה מול אפל.