קבוצת אבנון רוכשת חברה שבדית

יום ב', 20 ביוני 2022

אבנון רוכשת ב-6 מיליון אירו את DST קונטרול שמתמחה במצלמות מיוצבות למסוקים ומל"טים, אותן מוכרות קונטקופ של רפאל ואל-אופ של אלביט

זוהי רכישה נדירה של חברה ביטחונית שבדית בידי חברה מהתחום בישראל: נחתם הסכם לרכישת DST קונטרול, שמתמחה בייצור מטעדי צילום מיוצבים למסוקים, מל"טים וספינות. החברה השבדית שהוקמה ב-1989 מעסיקה 20 עובדים ואבנון, שתרכוש אותה באמצעות חברת הבת Beesense, תשלם עבורה 6 מיליון אירו.

הרכישה תאפשר לאבנון, שנחשבת לקבוצה הביטחונית הרביעית בגודלה בארץ, להגביר את התחרות בתעשיות הביטחוניות הגדולות בשוק שנשלט בארץ בידי קונטרופ של רפאל, אל-אופ של אלביט ותמ"ם של התעשייה האווירית.

קבוצת אבנון הפרטית, שהוקמה ב-1990 על ידי תומר אבנון, כוללת מספר חברות בנות, המספקות פתרונות שונים לכוחות ביטחון וביטחון פנים, והיקף מכירותיה מגיע למאות מיליוני דולרים. בשנה שעברה הקימה הקבוצה קרן השקעות שפועלת באמירויות, סניפטק, שבראשה עומד הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון.

באחרונה החליטה אבנון לדחות את ההנפקה המתוכננת בבורסה בת"א של חברת הבת סקיילוק, המתמחה במערכות ליירוט ולשיבוש רחפנים. באבנון, שגייסה את יוסי וייס לשעבר מנכ"ל התעשייה האווירית לשמש כיו"ר סקיילוק, קיוו לבצע את ההנפקה לפי שווי של כ-150-200 מיליון דולר לחברת הבת, אך לאור התקררות שוק ההון הוחלט לדחות את המהלך.