בינה מלאכותית גם לעורכי דין

יום א', 11 ביוני 2017
אולי זה לא הוגן שיש אנשים שחושבים שלעורכי דין של מס יש אישיות של רובוט, אבל היועץ בנימין אלארי רואה בזה יתרון.
 
מר אלארי כעורך דין מאומן של אוניברסיטת ייל, בחברת  "Blue J Legal", רוצה לרתום את המודיעין המלאכותי (המשופר) כדי לסייע לעורכי הדין ולקוחותיהם לנתח את דרכם בג'ונגל  של דיני המס.
 
"רובוטיקה היא  דרך להקל על המערכת המשפטית. אנחנו לוקחים מאות מקרים בשאלות משפטיות שונות ומלמדים את ה- AI על האופן שבו בתי המשפט מקבלים את ההחלטות האלה, כך שהמשתמשים יכולים להפעיל תחזיות לגבי האופן שבו בתי המשפט עשויים להחליט על מקרה חדש ", הוא אומר.
 
Blue J Legal נמצאת בחוד החנית של גל שימושים חדשים עבור AI. רובוטים, שכבר השתלטו על עבודת כפיים ועבודת בית חרושת, מוצאים את דרכם במהירות לצווארון לבן ולעבודות מקצועיות הדורשות שיפוט וחשיבה.
 
 
"אני חושב שהטבע של רוב הצווארונים הלבנים ישתנה באופן דרסטי בעתיד בגלל AI", אומר הנרי קים, פרופסור לניהול מערכות מידע ומערכות מידע בבית הספר לעסקים של אוניברסיטת Schulich בטורונטו.
 
"זה לא אומר שכל המקצועות ינטשו, הם פשוט יהיו שונים", הוא אומר. AI  לא רק חודר לתחומי ניתוח פסקים  אלא גם כספים, רפואה ותחומים מורכבים כגון פיתוח של תרופות חדשות.
 
בתחום הפיננסי, "אינטליגנציה מלאכותית יכולה לסייע לאנשים לקבל החלטות מהירות, טובות וזולות יותר. אבל אתה צריך להיות מוכן לשתף פעולה עם המכונה, ולא רק להתייחס אליה כאל משרתת או אל על ", אומר אנאנד ראו, שותף ב- PwC Analytics ומומחה ב- AI.
 
"כל מגזר מתייחס ל- AI באופן שונה", נכתב בדו"ח האחרון של PwC's Financial Services Institute.
 
"לדוגמה, מנהיגים שיטות להשתמש ב-AI בעיבוד תביעות כדי לייעל תהליכים זורמים ולהילחם הונאה. הבנקים משתמשים ב- chatbots כדי לשפר את חוויית הלקוח. בניהול נכסים ועושר, אימוץ ה- AI הוא סדיר, אבל משתנה במהירות ", נכתב בדו"ח של PwC.
 
בתחום הפרמצבטיקה, "גילוי סמים אכן קיים מאז שנות ה -70. זו לא בהכרח חשיבה חדשה, אבל עם כניסת AI יש הזדמנויות ייחודיות ", אומר Naheed Kurji, מנכ"ל Cyclica בע"מ.
 
"אנו מאמינים כי הדרך הישנה של גילוי תרופות היא לא יעילה ויש הזדמנות להשתמש בסמכויות חישוביות כדי לקבל תרופות טובות יותר בידי הצרכנים מהר יותר ובעלות נמוכה יותר. "
 
AI יכולה להסתכל על תופעות לוואי מרובות, לעתים בלתי צפויות, ולפתח את הנוסחאות לתרופות מהר יותר.
 
"אנחנו צריכים החלטות מהירות וחזקות יותר בכל הנוגע לאישור רגולטורי", אומר קורגי. "זה לוקח  זמן רב יותר כדי לקבוע את הבטיחות ואת היעילות של תרופות, כמו למחלות כמו סרטן ומחלות לב.
 
"חלה ירידה של פי שמונה בפריון (הזמן שנדרש לאישור התרופה) בין השנים 1950 ועד היום", אומר קורג'י.