עוד רכישה - רביעית במספר של אפל בישראל

יום ב', 20 בפברואר 2017

עוד רכישה - רביעית במספר של Apple בישראל.

Apple  רוכשת את חברת Realface מתל אביב
 
ל"כלכליסט" נודע כי החברה עומדת להשלים את רכישת הסטארט?אפ Realface (רילפייס). היקף הרכישה מוערך במיליוני דולרים בודדים, כך שמדובר ברכישה הקטנה ביותר של אפל בארץ.
 
רילפייס פיתחה טכנולוגיה להזדהות מאובטחת באמצעות זיהוי פנים עבור יישומים דיגיטליים. טכנולוגיה זו אמורה לבטל את השימוש בסיסמה בכניסה לחשבונות ולהחליפה בסריקת פני המשתמש.
 
היזמים עדי אקהויז ברזילי, אביב מדר וגידי ליטווין הקימו את החברה ב?2014. לחברה משרדים בישראל ובארה"ב. אקהויז ברזילי היא בתו של מייסד חברת סינרון שמעון אקהויז. אקהויז, שהשקיע כמיליון וחצי דולר בחברה, הוא ככל הנראה המשקיע העיקרי בה ואולי אף היחיד. כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, סינרון עצמה במגעים למכירה לקרן אייפקס העולמית תמורת כ?400 מיליון דולר.
 
אקהויז ברזילי הקימה את החברה עם מדר, בעלה של חברה טובה שלה, והשניים צירפו אליהם את גידי ליטווין. הרעיון הראשוני שפיתחו היה סינון אוטומטי של תמונות, כלומר אמצעי שבוחר עבור המשתמשים את התמונות הטובות ביותר שלהם מתוך מגוון התמונות שצילמו. הרעיון נגנז לאחר שכמה ענקיות תוכנה פיתחו אפליקציות דומות — והחברה פנתה לפתח טכנולוגיית זיהוי פנים.
 
הפיתוח של רילפייס לא מיועד למשתמשי קצה, אלא נמכר ישירות לחברות (בעיקר מתחומי הפיננסים והמשחקים), שמטמיעות אותו באפליקציות שלהן. כדי להגיע לרמת זיהוי גבוהה מאוד שתאפשר הזדהות בטוחה רילפייס עושה שימוש ב?Deep Learning (למידה עמוקה), טכניקה שמאפשרת למחשבים לעבד כמות גדולה של מידע ולהסיק ממנה מסקנות באמצעות מודל וירטואלי המדמה את מערכת הנוירונים שבמוח האנושי. באמצעות הלמידה העמוקה הצליחה רילפייס ללמד את המערכת שלה לזהות מגוון עצום של אלמנטים בתוך תמונות ואף לזהות פרצופים של בני אדם ברמת דיוק גבוהה למדי.
 
ככל הידוע, החברה שיווקה את המוצר שלה לכמה לקוחות בשנה האחרונה, אולם המחיר הנמוך של העסקה עם Apple  nkns, שהיא לא נחלה הצלחה גדולה בתחום. ככל הידוע רילפייס מעסיקה חמישה עובדים, כולל המייסדים.