אפל אומרת כי מצלמות האייפון עלולות להיפגע מרעידות אופנוע

יום ב', 13 בספטמבר 2021
 
מאת מישה שלו עורך ראשי SoftNews
 
אם דהרת בכביש המהיר עם אייפון המותקן על האופנוע שלך, אולי כדאי שתחשוב שוב. בהודעה רשמית אופל אומרת שמנועי אופנועים מסוימים יכולים להעביר למצלמת האייפון שלך תנודות רעות.
 
"חשיפת האייפון שלך לרעידות במשרעת גבוהה בטווחי תדרים מסוימים, במיוחד אלה שנוצרים על ידי מנועי אופנוע בעלי הספק גבוה, עלולה לפגוע בביצועי מערכת המצלמות", מסרה החברה בפוסט באתר התמיכה שלה.
הלחצים מתועלים דרך השלדה והכידון, כך שלא כדאי לחבר את הטלפון שלך לאופנועים עם מנועים בעלי עוצמה גבוהה או בנפח גבוה, אמר דובר  החברה. הוא אמר כי טוסטוסים וקטנועים, הנוטים להיות בעלי מנועים קטנים או חשמליים, אינם מהווים דאגה אך עליך להשתמש במתקן לרעידת רטט ו"להימנע משימוש קבוע לתקופות ממושכות ".
 
הבעיה קשורה למערכות מצלמות מבוססות ג'ירוסקופ ומגנטים שנועדו לפצות על צילומים מטלטלים. מערכות כאלה, כמו ייצוב תמונה אופטי ומיקוד אוטומטי בלולאה סגורה, מבצעות התאמות אוטומטיות אם אתה זז בטעות בזמן צילום.
 
"מערכות ה- OIS ומערכות AF סגורות באייפון מיועדות לעמידות", אמרה אפל. אבל "חשיפה ישירה לטווח ארוך לרטט בעוצמה גבוהה ... עלולה לפגוע בביצועים של מערכות אלו ולהוביל להפחתת איכות התמונה עבור תמונות וסרטונים".
 
לפרטים על אילו דגמי אייפון כוללים מערכות מצלמות אלה,ניתן  לעיין בפוסט של אפל. לחדשות האחרונות על האייפון, כולל כל השמועות הקשורות באירועים הקרובים של אפל.