אנליסטים מעדיפים אנדרואיד

יום ג', 23 במאי 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

סוכנות הידיעות והמידע בלומברג מביאה בדווח הטכנולוגי שלה  חוות דעת של מומחים לגבי  מהו הסמארטפון  שכדאי לקנות השנה?

האנליסטים אומרים שכנראה מעולם לא היה זמן טוב יותר להסתכל בחיוב על רכישת טלפון אנדרואיד. יש רק קומץ של אפשרויות בעת רכישת טלפון של אפל, אבל מכשירים הפועלים על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל מציעים הרבה יותר בחירה ומגוון ובהם כמה הטלפונים הטובים ביותר של השנים האחרונות כמו של סמסונג, גוגל ו- HTC.
 
 
האם אני צריך לקנות טלפון אנדרואיד או iPhone?
 
אמנם יש הרבה סיבות גדולות לקנות iPhone, ואתה יכול לקרוא את הסקירה של טלגרף על iPhone 7 כדי לראות למה, טלפונים של אפל טובים אך הם לא עבור כולם.
 
אנדרואיד משמש יותר טלפונים וטאבלטים, נותן לך בחירה גדולה יותר בעת בחירת הטלפון שלך מודלים כגון Samsung Galaxy S8 הם מובילי שוק הטכנולוגיה שהם מציעים.
 
טלפונים אנדרואיד לא צריך לעלות הון, מכשירים רבים זולים מציעים  ערך טוב יותר מאשר מכשירי iPhone הנוכחים. אתה יכול לקבל גם מכשירים ישנים, כמו מודלים של השנה שעברה שנפלו לעתים קרובות במחיר ועדיין לתפקד בצורה מושלמת.
 
אז אם אתה רוצה קצת יותר ברירה או אפשרות זולה יותר, כמו גם את היכולת לחלוק נתונים בקלות על פני טלפונים אחרים אנדרואיד וטאבלטים, מערכת הפעלה זו עשויה להיות המתאימה לך.
 
מה אני צריך לחפש בטלפון אנדרואיד?
 
מפרט טכני מרכזי  שאתה צריך לחפש בטלפון חכם כולל אפשרויות בסיסיות כגון גודל המסך ואורך חיי הסוללה וכן  מחווני ביצועים כגון כוח עיבוד ואחסון.
 
גורמים נוספים: ראוי שתשקול את העוצמה של המצלמה, אם אתה רוצה להשתמש בטלפון החכם שלך כדי להחליף את המצלמה הדיגיטלית שלך, ייתכן שתרצה לבדוק את התחושה של מערכת ההפעלה של הטלפון, כאשר כמה יצרני טלפוני אנדרואיד טורחים להוסיף משלהם עיצובים למערכת - חלקם עם חידושים חיוביים, אחרים פחות.
 
גודל המסך:: הגדלים הנוכחיים נעים מתחת ל -5 ס"מ ועד קרוב ל -6 אינץ עבור גודל המסך.
 
המכשירים הגדולים  עשויים להכביד, אבל לספק חוויה טובה יותר אם אתה רוצה ליהנות מוידאו או יישומים כמו Instagram או Snapchat.
 
חיי סוללה: מכשיר שיציע חיי סוללה בשימוש מעורב  עם יותר מ -24 שעות נחשב טוב מאוד. יצרנים רבים ישפטו את הסוללה לפי "זמן דיבור", אבל זה לא מספיק.
 
אחסון וזיכרון: סמארטפונים נמוכי מפרט יהיו סביב 2GB של זיכרון RAM, שטח הזיכרון שהופך את הטלפון לרוץ מהר יותר, אם כי מודלים טובים יותר יהיו קרוב יותר ל-4GB. טלפון אנדרואיד זול יהיה כנראה רק סביב 32GB של שטח הכונן הקשיח עבור קבצים ותמונות, אם כי הוא יכל לבוא עם חריץ להוספת כרטיס מיקרו SD כדי להגדיל את שטח האחסון.
 
מצלמה: רוב הטלפונים החכמים ייקחו תמונות נהדרות ודגמים מתקדמים יתחרו להציע את המצלמות הטובות ביותר. מגה פיקסל (MP) הם לא הכל,  אבל הם יכולים ליצור הצגת פרטים בתקריב גדול. 
 
מערכת הפעלה: דגמים ישנים יותר יגיעו עם אנדרואיד  6.0 (מרשמלו) של גוגל, אבל ניתן בקלות לשדרג את העדכון האחרון של אנדרואיד 7.0 (נוגט), שמגיע עם תכונות כגון מסך מפוצל ושיפור במצב "נמנעת" כדי לחסוך בסוללה. בעוד רוב הטלפונים מגיעים עם המערכת העדכנית ביותר, ייתכן שיהיה עליך לחכות קצת כדי לעדכן את המכשיר הישן.