לקראת עליות מחירים בשוק התובלה האווירית

יום ד', 17 בינואר 2018

 

 אנליסטים צופים כי נפח ההובלה באוויר יגדל במהלך השנה הבאה בכ-9.3% - פי שתיים מקצב הגידול העולמי. עוד צופים עליות  מחירים של 30-40 אחוז בנתיבי הובלה פופולריים כמו הונג קונג – אירופה וארה?ב

תחזית חברת B SCHNKER, מציינת כי יש לייחס גידול זה להתאוששות הכלכלה העולמית וצמיחה בדרישה למסחר אי-קומרס אשר מועבר רובו ככולו באוויר. במקביל, הצמיחה בנפח הקיבולת המוצעת

לעומת 2017 נגררת מאחור והיא צפויה להיות נמוכה יותר מקצב הגידול במטענים המובלים.

כאמור, תחזית חברת DB SCHNKER מציינת כי היא צופה שחברות התעופה יעלו את תעריפי ההובלה בכ-30 עד 40 אחוז בנתיבים פופולריים כמו הונג קונג לאירופה ולארה?ב. החברה מציינת כי עבור יעדים הידועים כ"האבים" מהם יוצאת תנועת מטען רבה של אי-קומרס העלייה בתעריף יכולה להיות אף גבוהה יותר.

עוד צופה החברה כי עלייה במחירי דלק ודרישות ביטחוניות מחמירות יותר עלולות אף הן להוסיף על הלחץ בשל אגרות דלק וביטחון במהלך 2018.

נציין כי שוק ההובלה האווירית חווה התעוררות מרשימה במהלך שנת 2017 אשר מיוחסת ברובה לעלייה החדה במסחר האי-קומרס שתורם לתפוסה הולכת וגדלה על מטוסי הנוסעים והמטען.

בכתבה שפורסמה לאחרונה בעיתון THE LOADSTAR אשר מתמחה בהובלה אווירית מאשימים משלחים אוויריים שונים חברות תעופה מסוימות בגין ניצול מצב העומס הקיים כרגע וביטול טיסות מתכוננות על מנת להגביר את מצוקת המקום ולהעלות את התעריפים בשוק ה"ספוט".

המשלחים טוענים כי חברות התעופה נמצאות כרגע במצב של ביטחון מופלג, ומציינים כי בעונת החוזים הקרבה חברות התעופה מצפות לעלייה של 15-20 אחוז בתעריפי החוזים השנתיים.