תאגיד Samsung בחן, רכש ומשתמש ב- Tagit הישראלית

יום ב', 24 באפריל 2017
 
תחום אבטחת הסייבר הפך בשנים האחרונות לשכיח והחשוב ביותר בתחום אבטחת המידע. ארגונים עסקיים, ציבוריים וממשלתיים בכל רחבי העולם, משקיעים משאבים רבים בתהליכי הצפנת נתונים ובניית רשתות מאובטחות כדי למנוע מהאקרים לגנוב מידע רגיש בחסות הרשת. למרבית ההפתעה החוליה החלשה בשרשרת האבטחה הארגונית אינה דווקא דיגיטלית. עובדים, ספקים, שותפים עסקיים ומבקרים יכולים בקלות לגנוב, להעתיק להדפיס, ולהוציא מסמכי נייר, אפילו בארגונים המוגנים ביותר. זה פשוט, מהיר וקשה לגילוי.
 
לא עוד. קבוצת שדמה הישראלית, המתמחה בפעילות Homeland Security על כל גווניה, החלה לשווק לאחרונה פתרון לבעיית זליגת מידע על גבי נייר באמצעות טכנולוגיית Tagit. הפתרון של שדמה משלב שני חלקים: נייר אבטחה "רגיל" לכאורה המשובץ ברכיבים אלקטרומגנטים מיקרונים ומערכת גילוי רגישה ומיוחדת לזיהוי הנייר. בדומה לטכנולוגיה של מדבקות או תגים קשיחים שמצורפת למוצרים בחנויות, כל ניסיון להעביר את הנייר מחוץ למתחם המוגן מייצר התראה שיכולה להיות רועשת וגלויה ובכך להעצים את מרכיב ההרתעה או מוחרשת וסמויה.
 
הטכנולוגיה של Tagit פותחה על-ידי ולדימיר מנוב והיא כוללת רשת דקה ובלתי נראית של MicroWires מצופים זכוכית דקיקה על נייר מיוחד. גם אם הנייר יהיה כתוש, קרוע, מקופל או מוסלק, המערכת האלקטרומגנטית תזהה שיש ניסיון להבריח החוצה מסמך סודי. את הטכנולוגיה של קבוצת שדמה נגד גניבת מידע סודי ניתן ליישם באמצעות "מדבקת ביטחון" גם לדפים מודפסים: מכשירי אלקטרוניקה כמו מחשבים ניידים, התקני זיכרון ניידים ובעצם להגן על כל פריט שהארגון חפץ ביקרו.
 
הראשונה לזהות את הפוטנציאל שבאבטחת מידע מסווג על גבי נייר ומניעת זליגתו החוצה, ואשר רכשה את המערכת למשרדיה ברחבי העולם, היא תאגיד הענק הקוריאני Samsung, החושש מניסיונות של ריגול תעשייתי של מתחריו הרבים. במוצר מגלים עניין עוד גורמים רבים ברחבי העולם, ביניהם תאגידי ענק וממשלות.
 
דרור מור, מנכ"ל קבוצת שדמה, מדגיש ש- Tagitמהווה נדבך נוסף וחשוב במגוון הדרכים להגנה על הארגון מפני הניסיונות להוצאת מידע. "חברות עסקיות וארגונים ציבוריים וממשלתיים משקיעים מאמצים עצומים ומגבירים את מגוון הדרכים לאבטחת ה-IT, אבל הוצאת מידע מארגון יכולה להיעשות בדרכים רבות, ואפילו פשוטות, ואנחנו מרכזים את כל המאמצים כדי להביא בפני הארגונים פתרון מלא וכולל. Tagit משתלב בתפיסת העולם האבטחתית הכוללת שלנו, ואני שמח שניתנת לנו האפשרות להיות הבלעדיים שמציעים אותו ומצמצמים בכך באופן ניכר את אפשרות זליגת המידע מהארגונים?, אומר מור.