סימני שאלה סביב שיטת הלמידה מרחוק של מיקרוסופט

יום ג', 16 ביוני 2020

כנראה נוכח הביקוש העצום עקב הקורונה...חברת מיקרוסופט מציגה מערכת "חכמה" של למידה מרחוק. המערכת מוצעת עתה על ידי מקרוסםפט כחלק מ-אופיס 365.

אולם בניגוד למערכות הסטנדרטיות משלה הקיימות כבר מספר שנים היא הוביפה רכיב מרכזי של בינה מלאכותית המאפשרת למורה להכיר ולנתח את התכונות של כל תלמיד ותלמיד.

"תוסף חכם" זה מעורר התנגדות על חדירה לפרטיות.

יצוין כי שיבושים וקשיים במערכות למידה מרחוק קייימם גם אצל חברות מתחרות בתחומי התקשרות, הבנת הנלמד, תקשורת מורה/תלמיד ואלה התגלו השנה במיוחד ב"עונת" הקורונה אצל מערכות של ספקים רבים.

על רקע זה  הוציאה מיקרוסופט  עצות מעוילות להפעלה נכונה של למידה מרחוק.

בין אלה:

"כאשר בתי ספר עוברים לסביבת למידה מרוחקת, הצוותים יכולים לגלות גמישות בהרכבים ולספק כיתה מקוונת המאגדת חיבורים, משימות, קבצים ושיחות וירטואליות פנים אל פנים בפלטפורמה יחידה הנגישה במכשיר נייד, טאבלט, מחשב או דפדפן.

כדי לעזור בתהליך זה להיות פשוט ככל האפשר, יצרנו מדריך לשיטות עבודה מומלצות עבור מנהיגי בתי ספר ו-IT, כיצד להתחיל ולהתחבר במהירות עם צוותים, כך שהתלמידים והצוות שלהם יתחילו בקלות לתקשר מרחוק.  לאחר הקמת צוותיםלמחנכים ולצוות יש את היכולת ליצור כיתה משלהם בצוותים , להוסיף תלמידים נבחרים, לשתף שיעורים, ליצור משימות, לשתף פעולה כמעט בזמן אמת ולעשות דירוג ולספק משוב אישי הכל במרכז אחד.

להלן מספר טיפים של מחנכים מומחים שיעזרו להתחיל בעבודה

  • ערכו שיחות אינטראקטיביות עם הכיתה שלכם על ידי שיתוף המסך שלכם בכדי להציג את השיעור שלכם ולעודד את התלמידים לשאול שאלות באמצעות תכונת הצ’אט
  • אתה יכול להציג סרט על ידי שיתוף שמע המערכת שלך בפגישה
  • במהלך שיעור תוכלו למתן את הדיון בכיתה על ידי השתקת התלמידים, הפיכתם למגישים, או במידת הצורך הסרתם מהפגישההקלט את השיעור, כך שתלמידים יוכלו לסקור אותו בזמן שלהם.
  • הקלט כל שיעור בכיתה למקרה שתלמידים מסוימים לא יוכלו להצטרף במהלך ההפעלה החיה
  • לשם הערכות אתה יכול ליצור ולדרג חידונים בקבוצות באמצעות טפסים של מיקרוסופט בקלות . 
  • יידע את התלמידים שלך את שעות העבודה שלך ומתי הם יכולים להגיע אליך לשאלות
  • עודד את התלמידים להשתמש בקוראImmersive   בצוותים כדי לעזור להם לקרוא הודעות ולהבין את הנחיות המטלות, כדי לאפשר להם לעקוב ולתרום
  • צור ערוץ מהנה.  קבע יריד מדע וירטואלי או קבוצת קריאת חומר במשותף. כך תעבור דרך ארוכה ומעניינית עם תלמידים בכל הגילאים.